Náš stateček je na krásném místě pod Prachovskými skály,

v centru Českého ráje...

Jsme taková úplně normální rodinka se spoustou zvířátek kolem sebe. Od malička mám ráda koně, v současné době máme dvě kobylky ČT, jednoho klučičího miláčka  a dva miniponíky pro děti. Doma se líně válí kočičí dámy britská a mývalka. 

   Pesani byli vždy součástí našeho života a před 8 lety jsme si koupili Border kolii ke koníkům  a papírovou fenečku AUSTRALSKÝ OVČÁK na výstavy i k chovu. Po různých výstavách a bonitaci jsme založili naší první chovatelskou stanici -  DÉMANTOVÉ SKÁLY.    

Po odstěhování na venkov jsme si pořídili i velké plemeno TIBETSKÉ DOGY na hlídání :)                   naše stránky zde  :   https://tibetskadoga-jicin.webnode.cz                                                                                                                                                                                                                     Kdo má zvířátka, tak ví, kolik dá vše práce a starostí, takže mám jasno a další už neplánujeme, i když - jen ti nahoře ví, jak to bude... :)

A je to tady, další přírůstek na ranč - díky kamarádce, nás zaujaly anglonubijské kozy. Kozičky máme výhradně na mléko a děláme z něj výborné sýry . A je to nádherný a úžasný pocit, být soběstačným :) 

Ještě jsme se zamilovali do hedvábniček, nádherných slepiček, které vypadají skvostně jako pštrosi a dávají nám domácí vajíčka :)

Posledním zvířátkem je miniprasnička Pigí, která žila v panelové kostce a u nás konečně může vyrůstat, tam kde má - venku...

Neznám lepšího odpočinku, než ležet v trávě, souznět s přírodou , kde vedle spokojeně pofrkávají koně aoddechují uběhaní psi... 

Velmi si vážím nádherné přírody, skvělých parťáků ze zvířecí říše a jsem moc šťastná že je mám...  

   přeji všem krásné, pohodové dny a těšíme se na shledání  ...

      krausici111.rajce.idnes.cz/ZIMNI_KRASA_MILACKOVE_LEDEN_2015/

 

 

 

 

Kontakt

www.démantové skály.webnode.cz Lída Krausová
Horní Lochov 6, Jičín
774 963 321 krausici1@seznam.cz