INFORMACE

Naší prioritou nejsou výstavy, máme pesany ke koním, jako parťáky, kamarády a mazlíčky :) Budeme rádi, když naše míma půjdou do nového domova, kde je bude čekat prostorná zahrada, pohoda a hlavně otevřená náruč plná lásky a super páníčci... :)

REZERVACE : Zkušenosti jsou nejlepší učitelé našeho života a proto rezervace = záloha, která je nevratná. Znamená to jistotu pro obě strany, a pokud propadne, je vždy použita pro potřeby zvířat jako žrádlo, nebo veterinářskou pomoc.  Po dohodě můžete u nás nechat vašeho miláčka bydlet i po termínu odběru déle, za každodenní poplatek na jeho stravu. 

STRAVA : Krmíme výhradně masem, většinou syrovým, někdy vařeným a k tomu příloha psí rýže nebo těstoviny. Nejradši mají křupky, kde je hodně kolagenu :) Nebo namíchám s přílohou i konzervu . Jako pamlsky mají rádi piškotky :) Granule dáváme také, ale vyjímečně.  Je to sice jednoduché krmení, ale jak v těle nabobtnají, mohou psům obracet žaludky, a to pak znamená bohužel rychlý konec...   Pes je masožravec, takže -  je to pro něj přirozená strava :)  Štěňátka krmíme 2x denně, jak dospějí, stačí 1x denně.

POVAHA : Prostě jedinečná... nenároční, skvělí parťáci, kámošové, miláčkové, kteří se neustále radují ze všeho, hlavně z vaší přítomnosti, milují děti, a jsou to opravdu tulící " tuleni " :) mají rádi vodu :) vhodní pro rodinu i canisterapii.

VÝCHOVA : Ausíci jsou velice chytří, opravdu rychle se učí a s radostí neustále čekají, co s nimi budete podnikat:) Výchova půjde sama uvidíte :) 

SRST :  nenáročná, ale občas se musí pročesat, jinak se tvoří hlavně za ušima malé dredy :)

OČKOVÁNÍ : Dodržujte podle očkovacího průkazu a nezapomínejte na důležitost odčervení ! Pokud je zvíře pohublé a v srsti "ježaté", znamená to většinou silné začervení. 

ZDRAVÍ : Jejich slabinou bývají oční onemocnění, proto se dělají různé testy, ale genů je opravdu mnoho a příroda někdy tvoří, co sama uzná za vhodné. Na tyto testy jezdíme do Pardubic ke skvělému  odborníkovi MVDR. Beránkovi :) Základní vyšetření očí dostanete při převzetí štěňátka. 

PŘEVZETÍ : Vždy záleží hlavně na administrativě, kdy dostanou štěňátka přidělena čísla, s těmi jedeme na očkování, čipování a zároveň  projdou celkovou zdravotní kontrolou např. zoubky, varlata atd, Poté jedeme na vyšetření očí. Nyní je možné si pro mazlíčka přijet :) Doklady přicházejí později, do dvou měsíců a jsou zasílány doporučeně na uvedenou adresu. 

ODMĚNA : za psího miláčka je vždy použita zase jen a jen zvířatům na maso, seno, kováře a veterináře :)

Naše odchovy jsou mazleny dětmi a  vychovávány doma v kuchyni, takže jsou velmi dobře socializovány, a budou zvyklé i na ostatní psi, koně a miniprasátko :) 

     Nezapomeňte, každé zvíře je živá bytost, která potřebuje lásku, pozornost, jídlo a vodu... :)

                Všímejte si i svého okolí, můžete tím pomoci některým ohroženým mazlíčkům...

Kontakt

www.démantové skály.webnode.cz Lída Krausová
Horní Lochov 6, Jičín
774 963 321 krausici1@seznam.cz