Vyhledávání

Kontakt

www.démantové skály.webnode.cz
Lída Krausová
Horní Lochov 6, Jičín

774 963 321

krausici1@seznam.cz

Náš stateček je na krásném místě pod Prachovskými skály, v centru Českého ráje...

Jsme taková úplně normální rodinka se spoustou zvířátek kolem sebe. Od malička mám ráda koně, v současné době máme dvě kobylky ČT, jednoho klučíčího miláčka a jednu poničku pro děti. Doma se líně válí britská kočička . 

   Pesani byli vždy součástí našeho života a před 6 lety jsme si koupili Border kolii ke koníkům  a papírovou fenečku AUSTRALSKÝ OVČÁK na výstavy i k chovu. Po různých výstavách a bonitaci jsme založili naší první chovatelskou stanici -  DÉMANTOVÉ SKÁLY.                                                                  Po přestěhování na náš stateček, jsme se rozhodli pro větší plemeno na hlídání domu a zvítězila TIBETSKÁ DOGA.  První tibetku Arinku máme od Plzně. Brzy dostala zlatou kámošku Marušku a černého pejska Norbíčka:)                                                                                                                                                                                                                                                        

Kdo má zvířátka, tak ví, kolik dá vše práce a starostí, takže mám jasno a žádné další neplánujeme, i když - jen ti nahoře ví, jak to bude... :)

A je to tady, další přírůstek na ranč - díky kamarádce, nás zaujaly anglonubijské kozy. Tak máme kozlíka Frajera a kozenky Barušku, Čiperku, Lízinku, Hraběnku a Maurinku ... Samozdřejmě se nám narodilo pár krásných kůzlátek, které našlo své nové domovy ...                                       Jinak kozičky máme výhradně na mléko a děláme z něj výborné sýry . A je to nádherný a úžasný pocit, být soběstačným :) 

Ještě jsme se zamilovali do hedvábniček, nádherných slepiček, které vypadají skvostně jako pštrosi a dávají nám domácí vajíčka :)

Posledním zvířátkem je miniprasnička Pigí, která žila v panelové kostce a u nás konečně může vyrůstat, tam kde má - venku...

                                                 

  Neznám lepšího odpočinku, než ležet v trávě, souznět s přírodou, kde vedle mne spokojeně pofrkávají koně a oddechují uběhaní psi... 

   Opravdu si vážím nádherné přírody, skvělých parťáků ze zvířecí říše a jsem moc šťastná, že je mám...

 

   přeji všem krásné, pohodové dny a těšíme se někdy na shledání Lída ...

      krausici111.rajce.idnes.cz/ZIMNI_KRASA_MILACKOVE_LEDEN_2015/